Zimný halový turnaj prípraviek.

30.01.2018 10:44

Link: zimny-halovy-turnaj-pripraviek

V Mestskej športovej hale Trnava sa v sobotu odohrala druhá časť zimného halového turnaja prípraviek ObFZ Trnava. V prvej časti sa stretli dve skupiny, v ktorých zvíťazili Slávia Trnava a Zeleneč. V druhej časti bojovalo zvyšných 16 družstiev, ktoré boli rozdelené do štyroch skupín. Hralo sa systémom každý s každým 1×15 minút. Diváci mali možnosť vidieť 24 zápasov, v ktorých najmenší hráči oblasti podávali bojovné výkony. Víťazmi jednotlivých skupín sa stali Brestovany, Jaslovské Bohunice, Cífer a Modranka.

5. skupina (Boleráz, Bučany, Cífer, Hrnčiarovce)

Prvý zápas skončil bezgólovou remízou Bolerázu a Bučian. Aj napriek tomu, že obe družstvá si vytvorili viacero šancí, vyrovnaný zápas skončil spravodlivou deľbou bodov. V druhom zápase sa o víťazovi rozhodlo hneď v 1. minúte, keď sa strelecky presadil Ondruška a Cífer si vedenie 1:0 nad Hrnčiarovcami postrážil až do konca zápasu. Hrnčiarovce si napravili chuť do hry v nasledujúcom zápase s Bolerázom, kde hneď v úvode využili dve brankárove zaváhania – 2:0. Za Boleráz znížil Turoň 2:1, ale po zahodenej šanci Hlavatého sa vyrovnávajúceho gólu nedočkali. Práve naopak, Hrnčiarovce zvýšili na 3:1 gólom Tlčíka v 14. minúte.

V zápase Bučany – Cífer otvoril skóre Jobek a naklonil víťazstvo na stranu Bučian. Následne ďalekonosná strela Mihalika tesne minula bránu, avšak Cífer sa nevzdával. V závere zápasu ale rozhodol krásny gól Kuboviča z voleja – 2:0. Ani predposledný zápas nebol bohatý na strely a zrodila sa remíza Hrnčiarovce – Bučany 1:1. Cífer tak mal šancu siahnuť na víťazstvo, avšak potreboval zdolať Boleráz, čo sa im aj podarilo. V 3. minúte dostal Cífer do vedenia Godány z priameho kopu, Urban však vyrovnal. Začal sa boj o body a šance boli na oboch stranách.  Záver však vyšiel lepšie Cíferu, ktorý si strelou Ondrušku vybojoval víťazstvo 2:1. Najlepšími strelcami skupiny sa stali Jakub Ondruška (Cífer) a Šimon Kubovič (Bučany), ktorí strelili po dva góly.