Zimný halový turnaj dorastencov OBFZ Trnava

23.01.2018 10:12

Zimny halovy turnaj dorastencov

Cez víkend sa v Mestskej športovej hale pokračovalo v halovom turnaji dorastencov. Pod záštitou Oblastného futbalového zväzu Trnava mal turnaj pre túto mládežnícku kategóriu svoju premiéru a hneď sa tešil veľkému záujmu. Preto boli družstvá rozdelené do troch skupín.

2.skupina (Ostrov/V. Orvište, Slávia TT, Cífer, Zavar)

Kým v prvej skupine dominovali najmä vyrovnané zápasy, v druhej to bolo práve naopak. V prvom zápase sa stretol Ostrov s hráčmi Slávie Trnava, ktorá sa turnaja zúčastnila po druhýkrát, ale s obmenenou zostavou ako predošlý víkend. Zápas začal pomerne vyrovnane, Slávia otvorila skóre, ale onedlho sa podarilo Ostrovu vyrovnať – 1:1. Potom sa však k slovu dostávala prevažne len Slávia, ktorá sa presadila ďalšími 4 gólmi a porazila Ostrov 1:5. Otáznik visel aj nad dvomi silnými celkami Zavar – Cífer, ale netrvalo dlho a  bolo jasné, kto bude udávať tempo. Aj Cífer nasadil latku vysoko a porazil súpera s výsledkom 1:6. V rovnakom tempe pokračoval aj v ďalšom zápase so spojeným dorastom Ostrov/V. Orvište, v ktorom zvíťazil opäť s vysokým výsledkom 6:0.

Nasledoval bojovný zápas Slávie Trnava so Zavarom, v ktorom Slávia opäť predviedla svoje kvality. Paradoxne však začali lepšie dorastenci Zavara, keď po góle Borisa Grmana viedli 0:1.Po tomto góle začala Slávia vytvárať na súpera tlak, pričom si vypracovala aj sľubné šance, ktoré zastavila žrď, či brankár Záhorák. Smolu prekonal až Samuel Ďurinský, ktorý pekne umiestnenou strelou vyrovnal na 1:1 a do brány Zavara sa to postupne začalo sypať. Výsledok sa ustálil na konečných 5:1.

Snáď najdramatickejším zápasom celého turnaja sa stalo stretnutie Cífera so Sláviou TT, ktoré bolo zároveň bojom o víťaza skupiny. Už v 20. sekunde zápasu otvorila skóre Slávia, keď sa ujala vedenia gólom Martina Saba. Potom sa behalo po palubovke sem a tam, ale bez výraznejších šancí. Vyčkávanie oboch strán prelomil gólom opäť Sabo, ktorý zvýšil vedenie Slávie na 0:2. Výsledok sa však Cíferu nepozdával a začal pritvrdzovať. Na druhý pokus sa podarilo znížiť Patrikovi Romanovi na 1:2. Nasledovali dve veľké šance Cífera a dva výborné a presné zákroky brankára Kachyňu. Cíferu sa však podarilo vyrovnať na 2:2 tvrdou strelou Tomáša Grosmana. Postupne sa akcie striedali na oboch stranách, ale len Cífer z nich dokázal vyťažiť na 3:2 gólom Romana. Ten sa v závere zápasu presadil ešte raz, kedy zaklincoval svoj hetrik a zároveň aj víťazstvo Cífera na 4:2.

V poslednom stretnutí si zmerali sily menej úspešné družstvá skupiny. Ostrov sa však rýchlo dostal do vedenia gólmi Róberta Bečareviča a Kristiána Franka – 0:2. Nasledujúce minúty patrili Zavaru, ktorý začal vyrovnávať. Po nedorozumení v obrane Ostrova sa presadil Samuel Tomašec – 1:2 a vzápätí vyrovnal na 2:2 Miloš Veigl. Ostrov si ale vypracoval ďalšie šance, a aj keď niektoré skončili povedľa brány, Martin Toplanský (2), Lukáš Svetlík a Matej Melicher mali presné strely, ktorými zabezpečili víťazstvo Ostrova – 2:6.

Najlepším strelcom skupiny sa stal Patrik Roman (Cífer), ktorý nastrieľal 6 gólov. Tesne za ním sa umiestnil Martin Sabo (Slávia TT) s 5 gólmi.

Výsledky:

Ostrov/V. Orvište – Slávia TT 1:5 (Krajčovič – Sabo 2, Ďurinský, Kovařík, , Pokusa)

Zavar – Cífer 1:6 (M. Fuňák – Grosman, Repa, Lukovič, L. Roman, P. Roman, Bednár)

Cífer – Ostrov/V. Orvište 6:0 ( P. Roman 2, Lukovič, Grosman, Drinko, L. Roman)

Slávia TT – Zavar 5:1 (Ďurinský 2, Jankech, Sabo, Kovařík – Grman)

Cífer – Slávia TT 4:2 (P. Roman 3, Grosman – Sabo 2)

Zavar – Ostrov/V. Orvište 2:6 (Tomašec, Veigl –  Toplanský 2, Bečarevič, Franko, Svetlík, Melicher)

Tabuľka:

1. Cífer 3 3 0 0 16 : 3 9b
2. Slávia TT 3 2 0 1 12 : 6 6b
3. Ostrov 3 1 0 2 7 : 13 3b
4. Zavar 3 0 2 1 4 : 17 0b

ŠK Cífer 1929: Arien Anthony Lopatka, Lukáš Roman, Peter Silný, Filip Repa, Lukáš Lanák, Samuel Lukovič, Filip Gašpárek, Simon Drinko, Tomáš Grosman, Patrik Roman, Adam Bednár. Tréner: Andrej Lanák. Vedúci mužstva: Richard Jacko.

—————

Späť