Fragaria Cup - 5.kolo

04.07.2013 16:32

ACS Tampa Corona Brasov (ROM) - ŠK Cífer 1:3

góly ŠK: 2. a 4.Bachratý, 17.Cíferský

Cífer začal proti silnému súperovi z Rumunska nebojácne. Už v druhej minúte prekvapil súperovho brankára strelou z priameho kopu z vlastnej polovice ihriska Filip Bachratý a vyhrávali sme 1:0. Prekvapený Rumuni sa nestihli spamätať a vďaka Bachratému sme v 4.minúte vyhrávali už 2:0. Od tohto momentu sme zápas kontrolovali a Brasovu sme nedovoli sa dostať do výraznejšej šance. Navyše po faule na nášho brankára Moravčíka bol rumunský hráč po žltej karte na 2 minúty vylúčený. Bohužiaľ početnú výhodu sa nám nepodarilo pretaviť do tretieho gólu. Ten prišiel až v 17.minúte, keď si na center Bachratého na hranici pokutového územia počkal Cíferský a hlavičkou krásne preloboval súperovho brankára. Za stavu 3:0 tréneri mužstvo prestriedali a príležitosť dostali aj mladší hráči. Čestný úspech Rumuni zaznamenali až v 21.minúte, keď využili chybnú rozohrávku nášho brankára. V závere ešte náš súper nastrelil brvno, ale toto zostalo bez gólového efektu. Po záverečnom hvizde sa sme radovali zo zaslúženého víťazstva a zároveň aj istoty postupu do osemfinále. Dnešný druhý zápas hráme o 17:30 proti ukrajinskému DUSSH-17 Kiev. V prípade víťazstva v tomto zápase sa v predstihu staneme víťazom našej skupiny!!!